Başlangıç > Uncategorized > Google +(Plus) Nedir ?

Google +(Plus) Nedir ?

Google Plus Nedir? Google Plus ( Google + ) Hakkında İlk Açıklamalar ve Google Plus Sosyal Paylaşım Ağına Giriş Yapıyoruz. Google’ın Yeni Projesi Nedir, Facebook’a Rakip Midir ve Facebook’u Geçebilecek Midir?

Google, Google Plus İle Sosyal Paylaşım Ağına Dev Bir Giriş Yaptı. Bu defa da Mantıklı Davranan Google, Facebook’a Rakip Olarak Gösterilirken Büyük Adım Attı Aslında. Bu Adım İse, Facebook’un Taklitini Yapmak Değil, Facebook’un Gelecekte Planladığı Düşünülen Şeyleri Google Plus Aracılığıyla Yürürlüğe Koyması Oldu. Yani, Facebook’u Takip Etmedi, Onu Geçti Diyebiliriz.

Ancak, Sosyal Paylaşım Ağı Veri Olan Facebook da Koltuğunu Kaptırmak İstemeyecektir. Google Plus İle Facebook Yarışacağa Benzemekle Birlikte, En Azından Güçlü Paylaşım Ağı Olarak Plus Büyük Adımlar Atacağa Benzemekte…

Daha Önce Bahsetmiştik, Google Plus İle Facebook’un İleride Yapacağı Adımlar Düşünülmüş ve Onlar Google Plus Sosyal Ağda Kullanılmış Diye, Peki Gerçekten Öyle Mi, Söylenenler Doğru Mu, Biz Göz Atalım…

Google Plus Çevreler ( Circles )

Google Plus İle Eklenen ve Tanıtılan İlk Özellik, Arkadaşların Gruplandırılmasına Yarayan Çevreler Özelliği. Bu Özellik Sayesinde, Akraba, Dost, Arkadaş, İş Arkadaşı, Eski Arkadaş Gibi Arkadaşlarınızı Gruplara Ayırmanız Mümkün Olmakta. Yani, Google Plus Bu Özellik İle, Ne paylaştığınız Kadar, Kiminle Paylaştığınızı da Ayarlayabilmenize Yarayan Hizmet Sunmakta. İş Arkadaşlarınıza Paylaşmanız Gerekenleri, Yalnızca Onların Görebilmesi İçin Ayarlayıp Paylaşabilmektesiniz.

Görüntülü Sohbet ( Hangoust )

Facebook’tan Bilmektesiniz, Yalnızca Yazılı Olarak Görüşebilmekteydiniz. Google Plus İle Bu özellik Biraş Geliştirilmiş ve Her An Görüntülü Sohbet Etmenize Yarayan Sistem Eklenmiş. Bu Sayede Nerede Olursanız Olun Arkadaşınızla Karşılıklı Görüşebilmektesiniz.

Anında Yükleme ( InstantUpload)

Anında Yükleme Özelliğiyle Google, Hızlı Resim Aktarımını Amaçlamış. Bu Sayede, Kullanıcı Fotoğrafların Yüklenmesine Zaman Kaybetmeyecek ve Daha Sıcak Bir Paylaşım Alanı Oluşturacak. Tabiiki, Mesele İnternet Devi Google Olunca, Yükleme Hızını Hayal Bile Edemeyeceğiz…

Çoklu Sohbet ( Huddle )

Özellikle Mobil Araçlar İçin Tasarlanmış Olan Google Çoklu Sohbet İle, Mobil Araçlarda Problem Oluşturan ve Sağlıklı Sohbet Edilemeyen Grup Sohbetini Google Huddle İle Mobil Aygıtlara Getiriyor. Çoklu Sohbet İle Rahatlıkla Grup Sohbeti Yapabilir ve Bunun Keyfini Çıkarabileceksiniz.

Google Plus İle Bu Yeni Yenilikler Aslında Bir Nevi Facebook’un Özelliklerine Benzer Olarak Görünmekte. Fakat, Google Plus İle Tüm Özellikler Bir Adım İleri Atılmış Gibi Görünmekte.

Diğer Yandan, Google Plus İle En Çok Düşünülen Mobile Aygıtlar Olarak Görünmekte. Facebook’un Mobil Aygıtlara Uyum Başarısı Oldukça Yüksek Fakat Google Plus, Yeni Özellikleriyle Bir Adım Daha Önde Durmakta. Android Mobil Telefonlara Uyumluluğu da Söz onusu Olduğunda, Oldukça İlerleyeceğe Benzemekte.

Tabiiki, Zamanın Neler Getireceğini ve Facebook’un Hangi Adımları Atacağını Bilemeyiz.

Birde, Google Plus İle Yepyeni Bir özelliğin Sunulacağı Haberleri Dolaşmakta. İlerleyen Süreçte Bunu da Görebileceğiz…

Google Plus Nedir Sorusuna Yanıt Vermeye Çalıştığımıza Göre, Google Plus Davetiye Gönderme Konusunda da Bilgilendirme Yapmamız Faydalı Olacaktır,

Google Plus Üyesi Olabilmeniz İçin Davetiye Almanız Gerekmektedir. Çünkü, Şu Anlık Deneme Aşamasında Olan Google Plus Sosyal Paylaşım Ağı, Fazla Üye İstememekte.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: