Başlangıç > Uncategorized > E-sim Nedir ? Nasıl Oynanır ? Türü Nedir ?

E-sim Nedir ? Nasıl Oynanır ? Türü Nedir ?

Türkiye İşgal Altında!

Beta sürecinin ardından web tabanlı siyaset oyunları piyasasına hızlı bir giriş yapan E-sim yeni yurttaşlar bekliyor.

Oyun, Eylül 2011 itibariyle beta sürecini bitirmiş ve oyunseverlerin hizmetine sunulmuştur. Henüz Türkçe dil desteği bulunmasa da tüm menülerin Türkçe çevirisi yapılmıştır. Oyun, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çeşitli ülkeler arasında yaşanan politik, ticari ilişkileri farklı bir boyutta simüle etmektedir. Oyunda ayrıca savaş modülü de bulunmaktadır. Başlangıçta sıradan bir vatandaşken başbakan, bakan, general, holding patronu, gazete yazarı gibi pek çok alanda kendinize yer bulabilirsiniz. Bu bahsettiğim vasıfları kazanabilmeniz için oyuna başladığınız tarihin hiçbir önemi yoktur. Gündelik hayatta sık sık karşılaştığımız ve müdahale etmek istediğimiz ticari, siyasi, askeri ve politik olayların içerisinde bu simülasyon sayesinde yer alabilirsiniz.

Oyunun genel durumundan bahsetmek gerekirse ülkemiz şu an Bulgaristan’ın işgali altındadır. Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz’i kaybettik. Bulgaristan’ın neredeyse iki katımız nüfusa sahip olması bu olayların gerçekleşmesinde büyük etken olmuştur. Şu an Ege ve Doğu Anadolu’yu korumaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra Polonya, Brezilya, İngiltere, Slovenya, İran, Endonezya ve Bulgaristan gibi ülkeler sınırlarını genişletmiş ve güç dengelerinin değişmesine sebep olmuşlardır. Değişen güç dengeleri 1. Dünya Savaşı’nın yaklaştığını göstermektedir. Büyük savaş başlamadan önce toparlanmamız ve dengeleri değiştirecek güce sahip olmamız için yardımına ihtiyacımız var.

Oyuna kayıt olmak tamamen ücretsizdir. Günlük en fazla yirmi dakikanızı ayırmanız ve gelişmeleri takip ederek cephelerde yerinizi almanız bile yeterlidir.

Unutma sen yoksan bir kişi eksiğiz!


Site : http://e-sim.org/

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: