Başlangıç > Uncategorized > Empires & Allies binaları koruma ve işgalden kurtulma

Empires & Allies binaları koruma ve işgalden kurtulma

Empires & Allies’da savaş, harekat haritasıyla sınır değil. Karanlık İttifak ile savaşmakla kalmaz, arkadaşlarınızın ada imparatorluklarını da işgal edebilirsiniz. Bu heyecanlı ve dinamik oyuncuya karşı oyuncu temelli savaş, sizi sadece savaş ganimetleriyle ödüllendirmekle kalmaz, işgal ettiğiniz ülkeden yağmaladığınız kaynakları da kazanmanızı sağlar. Unutmayın; arkadaşlarınızı işgal edebilirsiniz, arkadaşlarınız da sizi işgal edebilir.

Tüm oyuncular, 6. düzeyden itibaren Oyuncuya Karşı Oyuncu (OxO) savaşlarına katılabilir. 6. düzeye ulaştığınızda arkadaşlarınızı işgal edebilirsiniz. Bir komşuyu işgal etmek için komşu merdivenindeki resmini tıklayın. Bu komşunun menüsü gösterildiğinde, İşgal Et‘i tıklayın. Bu işlem komşunuzun İmparatorluğuna gitmenizi sağlar.

null

Komşunuzun İmparatorluğundayken ekranda yeşil bir 5×5 kare ve kırmızı bir artı işareti görürsünüz. Bu, işgal başarılı olursa İmparatorluğun hangi bölümünü işgal edeceğinizi gösterir.

İşgal edilen bölgedeki tüm binalar, işgalci için kaynak sağlar ve işgal edilen oyuncu tarafından kullanılamaz. İşgal edilen bölgeden kazanacağız kaynakların miktarı ve türü, yeşil karenin altındaki binaların yanında gösterilir.

Nereyi işgal edeceğinizi seçtikten sonra savaş ekranı açılır. Korumasız binalara saldırırsanız, savunmadaki oyuncunun düzeyine göre tesadüfi olarak belirlenmiş birimlerden oluşan bir kuvvetlerle karşılaşırsınız. Korunan binalara saldırırsanız, ek birimlerin yanı sıra bu binaları koruyan birimler de savunma kuvvetlerine katılır.

İşgal sırasındaki savaşlar, bir Harekat savaşıyla aynı şekilde yapılır; sadece müttefiklere ihtiyacınız yoktur ve Takviye kullanamazsınız.. Harekat savaşlarında olduğu gibi, işgal sırasında öldürülen birimler de ödül ganimetler verir.

Savaşı kazandıktan sonra, işgalde kazandığınız ödülleri toplamak için işgal edilen İmparatorluğun haritasına dönersiniz. Bu ödül, işgal alanını ilk seçtiğinizde gösterilen kaynakları ve yağmaladığınız her bina için bir Kötü Ün puanını içerir. Kuvvetlerinizin bölgeyi işgal ettiği süre boyunca, her 24 saatte bir yağmalamaya devam ederek ganimet toplayabilirsiniz.

null

İmparatorluğunuz da arkadaşlarınız veya Karanlık İttifak’ın yardakçıları tarafından işgal edilebilir. Bu durum gerçekleştiğinde, haritanızda kırmızı bir 5×5 kare ve üzerinde işgalcinin avatarı gösterilir.

Binalar işgal altında olduğu sürece sizin için üretim yapamaz. Kontrolü tekrar ele geçirmenin tek yolu, işgalciyi püskürtmektir. İşgalleri püskürmek için öncelikle işgal altındaki bölgedeki avatara tıklamanız gerekir. İki seçenek sunulur:

Saldır‘ı seçerseniz savaş ekranına girersiniz. Savaş ekranındayken birimleri seçmeniz ve işgalcilerle savaşmanız için talimatlar sunulur. Kazanırsanız, işgalciler adadan uzaklaştırılır.

İşgalleri engellemek için binalarınızın yakınlarında birimler konuşlandırabilir ve binaları koruyabilirsiniz. Binayı koruyan tüm birimler savaşa katılır ve tesadüfi olarak seçilen birimlerle birlikte binayı korur. Bir birimin hangi binaları koruyabildiği, etrafındaki mavi alanla gösterilir. Üzerinde Koruma Altında yazısı bulunan binalar, işgal sırasında bu birim tarafından korunur.

Arkadaşlarınız adanıza gelebilir ve işgalde sizin adınıza savaşabilir. Yardım istemek, arkadaşlarınızı adanıza gelmeye ve işgalcileri püskürtmeye davet eden bir gönderi oluşturur. Arkadaşlarınızı ziyaret edip işgal altındaki binalarının üstündeki avatarı tıklayarak arkadaşlarınızın imparatorluklarındaki işgalcileri de püskürtebilirsiniz.

OxO savaşlarına katılmak istemiyorsanız, İmparatorluğunuzun emniyetini sağlamanız çok kolaydır. 6. Düzeye ulaştığınızda, sizden bir Birleşmiş Milletler Elçiliği yerleştirmenizi isteyen yeni bir görev alacaksınız.

Elçilik çalışır durumdaysa, sizi diğer oyuncuların ve Karanlık İttifak’ın işgallerinden korur. Başka İmparatorlukları işgal etmediğiniz sürece Elçilik sizi koruyacaktır.

Bir işgal başlatırsanız dokunulmazlığınız sona erer. Elçilik 18 saat süreyle çalışır hale getirilebilir. İmparatorluk Puanları karşılığında ek süre satın alabilir veya her ek dokunulmazlık günü için arkadaşlarınızı kiralayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızın dokunulmazlığının olup olmadığını veya bir işgali püskürtmek için yardım isteyip istemediğini ekranın altındaki Komşu merdiveninden görebilirsiniz. Dokunulmazlığı olan bir komşu, Kalkan simgesiyle gösterilir:

Bir işgalciyi püskürtmek için yardıma ihtiyacı olan bir komşu, üzerinde ünlem işareti olan bir kutuyla gösterilir:

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: