Başlangıç > Uncategorized > Empires & Allies Harekat nedir ve nasıl oynanır?

Empires & Allies Harekat nedir ve nasıl oynanır?

Empires & Allies dünyasında siz ve arkadaşlarınızdan çok daha fazlası var. Şeytani Karanlık İttifak, adanızı yıkmak için her zaman pusuda bekliyor. Harekat misyonları size Karanlık İttifak’a karşı savaşma, bu esnada güçlü Zorba birimlerine sahip olma ve bu düşmanları nihai olarak mağlup etme şansını veriyor.

Empires & Allies harekât oyununu oynamak için, ana ekrandaki savaş haritasını tıklayın. Harita, ekranın sağ alt köşesindeki dünyadır.

Savaş haritasını açtığınızda, noktalı çizgilerle birbirine bağlanan çeşitli adalar göreceksiniz.

O anda bulunduğunuz adada, adanın mevcut patronunun büyük bir resmi bulunur.

Üzerinde sizin bayrağınız olan tüm adalar, Karanlık İttifak’ın elinden kurtardığınız adalardır.

Bulunduğunuz adada savaşmaya başlamak için patronun resmine tıklayarak adanın bilgilerini görüntüleyin. Patron, operasyonun adı, adayı kazanmak için kaç savaşın gerekli olduğu, bu savaşların kaçının tamamlanması gerektiği, mevcut savaşta ne tür ve kaç birimin savaşacağı gibi bilgilerin bulunduğu ve Şimdi Savaş seçeneği veya daha fazla Ayrıntı görüntüleme seçeneği arasında tercih yapabileceğiniz küçük bir ekran açılır.

Ayrıntılar’ı tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran açılır:

Adadaki her misyonun ayrıntılarını görmek için bu ekranı kullanabilirsiniz. Şimdi Savaş!’ı tıklayarak bu ekrandan savaşa girebilirsiniz.

Görev açıldığında savaşın açılış ekranını görürsünüz. Kullanılabilir birimleriniz arasından belirli sayıda birim seçmeniz gerekir; gerekli birimleri nakit parayla da satın alabilirsiniz. Çoğu görevde size katılması için bir veya daha fazla müttefik seçmeniz gerekir. Bu müttefikler komşularınız veya nakit parayla tutabileceğiniz askerler olabilir.

Birimlerinizi ve müttefiklerinizi seçtikten sonra, başlamak için Savaş düğmesini tıklayın.

Tüm Harekat görevleri, müttefiklerinizin olmasını gerektirir. Her müttefik, her savaş için rastgele bir Takviye sağlar.

Bir Müttefikin takviyesini kullanmak için savaş ekranının sol alt köşesindeki resmini tıklayın:

Bir arkadaşınızdan bir savaşta müttefik olarak yararlandıktan sonra, 24 saat boyunca hiçbir savaşta o arkadaşınızdan yararlanamazsınız. Yararlanabileceğiniz müttefikiniz kalmadıysa, nakit para karşılığında paralı askerler kullanabilirsiniz.

Belirli Harekat görevlerinde Karanlık İttifak’ın önemli üyeleriyle savaşırsınız. Bu savaşları kazanırsanız, Harekatın bir sonraki ayağının kilidini açarsınız ve güçlü Zorba birimlerine erişirsiniz. Bu birimlerin eşi benzeri yoktur ve normalde yapabileceğiniz birimlere kıyasla çok daha güçlüdürler. Bu birimleri kazandığınızda, savaşın sonundaki Ödül ekranında gösterilirler:

Reklamlar
Kategoriler:Uncategorized Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: