Başlangıç > Uncategorized > Empires & Allies Savaş nasıl yapılır?

Empires & Allies Savaş nasıl yapılır?

Savaş nasıl yapılır?

Savaş, birimleriniz bir düşman grubuyla karşılaştığında oluşur. Savaşlar, Karanlık İttifak’a karşı bir Harekatın parçası olabileceği gibi, arkadaşlarınızdan birini işgal ettiğinizde de gerçekleşebilir.

Savaşın başında, kullanacağınız birimleri seçersiniz. Seçebileceğiniz birimlerin sayısı ve türü, Harekata göre değişir. İşgal sırasında beş adede kadar birim seçebilirsiniz. Sahip olduğunuz bir birimi seçebilir veya İmparatorluk Puanları karşılığında birim satın alabilirsiniz.

Savaş sırasında, her turda ateş etmesi için bir birim seçersiniz. Hangi birimin ateş edeceğini seçmek için istediğiniz birime tıklayın. Seçilen birim, etrafında mavi çizgiyle gösterilir. Yapılan her atış, bir enerjiye mal olur.

Ateş etmesini istediğiniz birimi seçtikten sonra hedef seçersiniz. Hedefinizi seçmek için, fare işaretçinizi ateş etmek istediğiniz düşman biriminin üzerine getirin. Fare işaretçisini üzerine taşıdığınız birim, etrafında kırmızı çizgiyle gösterilir. Hedefi belirlediğinizde oyun, hedefi vurma olasılığınız Kötü, İyi veya Süper olarak gösterir. Hedefe saldırmak için düşman birimi tıklayın ve kurşunların uçuşmasını izleyin!

Savaştaki hasarı, hedefi nasıl vurduğunuz belirler. Ne kadar hasar verdiğiniz, birimin gücüne, saldırılan birimin türüne ve ne tür bir isabet olduğuna bağlıdır.

Birinci isabet türü, Tesadüfi isabettir. Tesadüfi isabet her zaman en az bir puan hasar verir. İkinci isabet türü, Doğrudan isabettir. Doğrudan isabet, Tesadüfi isabete göre daha fazla hasar verir. Üçüncü isabet türü, Kritik isabettir. Bu isabet türü en büyük hasarı verir ve hedefi büyük olasılıkla tek bir vuruşta öldürür.

Savaş sırasında birimlerinizin sağlık puanı en alt seviyelere düşerse, birimin sağlık çubuğunun yanında yeşil renkli bir artı görürsünüz.

Bu artıyı tıkladığınızda biriminizin sağlık çubuğu hiçbir maliyet olmadan tamamlanır, ancak bunu yapmak o turda düşmana ateş etme seçeneğini kullanamamanıza neden olur.

Savaşın sonunda kazanırsanız, bir ödül alırsınız. Kaybederseniz, geri çekilebilir, tekrar savaşabilir, arkadaşlarınızı müttefik olarak davet edebilir veya arkadaşlarınızdan hediye isteyebilirsiniz.

Zaferin getirdiği gururun yanı sıra, savaştan birçok ödül de kazanabilirsiniz.

En büyük Savaş ödülü kaynağı, Savaş ganimetleridir. Savaş sırasında hasar alan düşman birimleri savaş ganimetleri verir.

Bir savaş ganimetinin verdikleri, isabet türüne bağlı olarak değişir. Tesadüfi isabetler DP verir. Doğrudan isabetler DP ve bir para ödülü verir. Kritik İsabetler ve Ölümler birden çok para, DP, enerji ve cevher verir. Savaş sırasında bonus çubuğunuzu takip edin. Bu çubuk, tıpkı normal oyun sırasında olduğu gibi, başarılı isabetlerinizde de dolar!

Bir harekat görevini zaferle tamamlarsanız, savaş ganimetlerine ek olarak zafer ödülü alırsınız. Ödül, açılan bir pencerede gösterilir ve para, DP ve cevher verir. 

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: