Başlangıç > Uncategorized > Restaurant City Nasıl Oynanır?

Restaurant City Nasıl Oynanır?

 

null

 

Restaurant City Daha Fazla Malzeme(Gıda) Kazanmak
Facebook’taki arkadaşlarınızı oyuna davet ederek daha fazla yemek malzemesi kazanabilirsiniz. Aynı zamanda yemek testlerini(food quiz) doğru yanıtlamanız, size malzeme kazandıracaktır.

Restaurant City Daha Fazla Para Kazanmak
Parayı genel anlamda gelen müşterilerden kazanırsınız. Ayrıca etraftaki çöpleri temizleyerek ve arkadaşlarınızın ağaçlarını çarparak para kazanabilirsiniz.

Restaurant City Eleman Almak ve Kovmak
Arkadaşlarınızdan birini eleman olarak almak için büyüteç resmine basınız. Sonra o arkadaşınıza denk gelen “hire” tuşuna basarak onu eleman olarak alabilirsiniz. Arkadaşınızı kovmak için ise onu seçiniz ve “sack” tuşuna basınız. Ancak her kovduğunuz eleman için tazminat olarak 200coins verirsiniz…

Restaurant City Menüdeki Yemeklerin Seviyesini Yükseltmek
Herhangi bir menünün seviyesini yükselttiğiniz zaman o menüyü yiyen müşterinin verdiği gurme puanı(gourme points) da artar. Ancak verilen puanların kesinliği yoktur. Yani her leveldeki menüden farklı paunlar alabilirsiniz. Tabiiki level yükseldikçe puanlar artar. Seviyeler arttıkça menülerin görünümü de güzelleşmektedir.

Restaurant City Yemekleri Öğrenmek-Geliştirmek
Bir yemeği öğrenmek için önce tüm malzemelere sahip olmanız gerekmektedir. Bütün malzemelere sahip olduktan sonra(buna change menu ikonunu kullanarak bakabilirsiniz) yemeği öğrenebilirsiniz. Eğer malzemelere sahipseniz yemekleri geliştirebilirsiniz. Bunu yapmak için mavi LevelUp tuşuna bastığınızda yemeği geliştirebilirsiniz.

Restaurant City Yemek Sipariş Etmeme Rağmen Gurme Puanım Neden Artmıyor ?
Gurme puanınız, ancak restorant içindeki servislerde artmaktadır. Eğer oyunda çevrim içi değilseniz para alabilirsiniz ancak gurme puanı alamazsınız. Eğer seviyenizin artmasını istiyorsanız oyunda sürekli çevrim içi olmanız gerekmektedir.

Restaurant City Popülerlik(Popularty)
Popülerlik, thumbs up simgesinin yanındaki sayılardır. Bu sayı, müşterilerinizin memnuniyetini göstermektedir. Ve müşteriler ne kadar memnun kalırsa o kadar fazla müşteriniz olur. Ulaşabileceğiniz en yüksek popülerlik 50dir.

Restaurant City Popülerliğin Düşmesini Engellemek
Eğer oyunu oynarken popülerliğinizin düşüşünden rahatsız olmaya başladıysanız kapıpları kapatarak buna engel olabilirsiniz. Böylece çalışanlarınız dinlenebilecektir. Ayrıca kapının önüne süs koyarak da müşteri girmesini engelleyebilirsiniz.

Restaurant City Çalışanların Sağlık Durumu
Eğer çalışanlarınızın sağlığı azalırsa, çalışanlarınız daha yavaş çalışırlar. çalışanların sağlığı 0 olursa çalışmayı bırakırlar. Tekrar çalışmaya başlamadan önce onları beslemeniz ya da uyutmanız gerekmektedir.

Restaurant City Ocaklar
Ocakların hepsi aynı hızda pişirmektedir. Sadece görünümleri farklıdır. Pahalı olması bir işe yaramaz.

Restaurant City Malzeme Takası
Öncelikle arkadaşınızın restoranına girin ve aşağıda gösterildiği üzere “Trade Ingredients” simgesini seçin. Daha sonra takas menüsüne ulaşmış olursunuz. Arkadaşınızdan istediğiniz malzemeyi seçin ve karşılığında sahip olduğunuz bir malzemeyi koyun. Unutmamanız gereken şey; vereceğiniz malzemenin yıldızları ya aynı yada daha fazla olmalıdır.
Yani üç yıldızlı bir malzemeye iki yıldızlı bir malzeme verirseniz takasınız gerçekleşmez.

Restaurant City Malzemelerin Kilitlenmesi
Malzemelerinizi gelecekte kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Tabi takas yoluyla bu malzemenizi kaybetmemek için bu malzemeyi kitliyoruz. Bunu yapmak içinde “Change Menu” simgesini seçip, kitlemek istediğiniz malzemenin üstüne tıklıyorsunuz. Malzeme bir kez tıkladığında üzerinde kilit resmi belirmektedir. Bu şekilde hangi malzemenizin kilitlendiğini görmüş olursunuz. Eğer herhangi bir malzemenizi açmak istiyorsanız. Tekrardan “Change Menu”simgesini seçip, kilitlenmiş malzemenizin üstüne tıkladığınızda, bu iteminizin kilidi kalkmış oluyor.

Restaurant City Duvar Kağıtlarının ve Yer Karolarının Değiştirilmesi
Duvar kağıdı veya yer karosunu değiştirmek için, başka bir duvar kağıdı veya yer karosuyla değiştirmeniz gereklidir. Yeni duvar kağıdını, eskisinin üzerine döşediğinizde, eski duvar kağıdınızı “Redecorate” simgesinin altında ki duvar kağıdı veya yer karosu bölümünde bulabilirsiniz.

Restaurant City Bazı Malzemeler Neden Yemeklere Dahil Değil?
Gelecekte ortaya çıkacak yeni yemekler için bu malzemeleri saklamanızı öneririz.

Restaurant City Ayak Bölgesi Kırmızı Olan Müşteriler
Bu müşteriler sizin Facebook arkadaşınızdır.

Restaurant City Müşterilerde Çıkan İşaretlerin Anlamları
Yeşil onay gösteren el işaret ile bu müşterinin yemekten ve servisten memnun kaldığı anlaşılır. Bunun tam tersi kırmızı işarettir. Bu da müşterinin yemekten veya servisten memnun kalmadığını gösterir.
Oturak işaretiyle müşteri restoranda oturacak yer bulamadığında gözükür. Masa işaretiyle müşteri, oturduğu masanın temizlenmesi gerektiğini belirtmektedir. Boş masa simgesi müşterinin oturduğu yerde masa olmadığını gösterir. Muz kabuğu simgesi ise restoranınızın kirli ve pis olduğunu gösterir. Yani etrafta çöp vardır bunları üstüne tıklayarak temizlemelisiniz. Saat simgesi, servisin çok uzun sürdüğünü gösterir.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: